Dekorujemy tort weselny

Większość z nas tort weselny zamawia w cukierniach, co oczywiście nie może dziwić. Wówczas musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 500-1000 złotych, co w aspekcie wszystkich kosztów związanych z urządzeniem wesela i tak nie jest ogromny. Niemniej jednak niekiedy decydujemy się na przyjęcie weselne dla najbliższych. Wówczas taki tort moglibyśmy wykonać osobiście. I o ile z jego przygotowaniem zazwyczaj większego problemu nie ma, o tyle dekoracje tortów są już znaczne trudniejsze. Po tej lekturze będziecie wiedzieli, jak zabrać się za dekorowanie tortu weselnego.

Zakładamy, że macie już gotowe poszczególne poziomy tortu, tak więc od razu przystępujemy do ich dekoracji. Na początku kolejne ciasta powinniśmy pokryć polewą. Najpierw polewamy nią wierzch tortu, a następnie boki. Najprawdopodobniej nie będzie to wyglądało estetycznie, ale niczego się nie obawiaj, że wszelkie niedoskonałości zostaną ukryte podczas kolejnych etapów dekoracji. Po zakończeniu nakładania polewy tort należy wstawić do lodówki, aż ta zastygnie. Na ogół trwa to około godziny, choć polewy z sera czy bitej śmietany stygną dłużej.

Przyszedł moment na nakładanie na siebie kolejnych warstw. Najlepiej jest do tego wykorzystać specjalne podpórki oddzielające od siebie sąsiadujące warstwy tortu. Do ułożenia na sobie kolejnych warstw najlepiej jest użyć specjalnej szpatułki do tortów. Dzięki niej unikniemy odcisków palców na polewie.

Teraz musimy przystąpić do dekoracji tortu oraz ukrycia wszelkich niedoskonałości. Zrobimy to z wykorzystaniem rękawa cukierniczego. Najlepiej jest dookoła każdej warstwy zrobić obwódkę z „muszelek”, „perełek” lub dowolnego innego wzoru. Rękaw cukierniczy poprzez szeroki wybór końcówek daje nam naprawdę wielkie możliwości, jeśli chodzi o ozdoby na tort. Dekorować go możemy wedle własnego uznania. Nie jest to jednak zbyt proste, dlatego wcześniej warto jest poćwiczyć na czymś innym. Do dekoracji tortu doskonale nadają się także wszelkie owoce, różyczki marcepanowe i inne ozdoby.

Oczywiście w związku z tym, że jest to tort weselny, na jego szczycie nie może zabraknąć figurki Pary Młodej. Możemy postawić tu na figurki cukrowe lub sztuczne.